Raz do roku społeczność skupiona wokół meet.js organizuje dużą konferencję zwaną meet.js Summit, którą odwiedza ~500 profesjonalistów. Wszyscy zbierają się w jednym mieście aby dyskutować na tematy, które budziły ciekawość przez ostatnie 12 miesięcy w świecie front-endowych technologii. Bilety na to wydarzenie rozchodzą się w 5 minut jak świeże bułeczki. Nie inaczej było w tym roku...

Do meet.js Summit mam wielki sentyment. Była to moja pierwsza, poważna konferencja, w której brałem udział. Dodatkowo poznałem tam Anię, która wciągnęła mnie do Egnyte, dzięki czemu moja kariera programisty nabrała jeszcze większego tempa. Na konferencji poznałem wielu ciekawych ludzi, od których wiele się nauczyłem. Dowiedziałem się też o lokalnej społeczności meet.js, która co jakiś czas organizuje lokalny meetup. Jak widzicie same plusy :)

W tym roku postanowiłem zmienić formę mojego uczestnictwa w konferencji. Nie przyszło mi to łatwo, chwilę się wahałem, ale koniec końców postanowiłem wysłać swoje dwie propozycje na prezentacje podczas CFP (call for papers). Uczucia jakie towarzyszyły podczas kliknięcia przycisku SEND były mega mieszane. Z jednej strony czułem ekscytację, z drugiej natomiast lekki stres i strach. "A co jeśli mnie wybiorą?" ... Lubię występować na scenie, już jedną prezentację na lokalnym meet.js miałem nt. "Progressive Web Applications". Ale teraz zjadą się ludzie z całej Polski! Na dodatek całość po angielsku! Pomimo, że w codziennej pracy używam tego języka, prowadzę spotkania, rozmawiam z ludźmi z USA, to mówienie po angielsku podczas prezentacji dla ponad 500 profesjonalistów jest mega wyzwaniem :) i dodaje nutkę stresu i niepewności. Na pewno skorzystam z artykułu Angielski dla prelegentów w 10 minut autorstwa Zbyszka, jednego z organizatorów konferencji.

Tematem mojej prezentacji będzie Styling React app with css-in-js library (emotion). Jakiś czas temu na ten sam temat popełniłem też artykuł, który znajdziecie na moim blogu i stronie justjoin.it. Ale nie bójcie się! Prezentacja będzie trochę inna :) Po publikacji artykułu dostałem wiele komentarzy...pozytywnych jak i tych mniej pozytywnych ;) Temat jest dość kontrowersyjny - mieszanie CSSa z JSem...czy może wyjść z tego coś dobrego? Mam nadzieję, że historia przedstawiona w mojej prezentacji zachęci ludzi do chociażby próby pobawienia się tą technologią. Jeśli myślicie, że będzie to skrócona wersja artykułu - to mam nadzieję, że pozytywnie Was zaskoczę! Występuję o 16:30, jako przedostatni - i mam tylko nadzieję, że uda mi się rozbudzić tych bardziej śniętych po lunchu :) i skupić uwagę tych, którzy będą wyczekiwać już końca dnia ;)

Jeśli nie udało Wam się dostać biletów na meet.js Summit to nic straconego! Wyjścia macie dwa:

1. Możecie zgłosić się jako wolontariusz i pomóc w organizacji eventu

albo...

2. Możecie wziąć w udział w moim konkursie, w którym do wygrania jest 1 (słownie: jeden) bilet na meet.js Summit :)

Co trzeba zrobić aby wygrać bilet? Nic prostszego!

W komentarzu pod tym postem napisz dlaczego to właśnie Tobie mam oddać bilet na konferencję.

Autor najciekawszej wg. mnie ;) odpowiedzi dostanie bilet.
Na zgłoszenia czekam do końca tygodnia a zwycięzce ogłoszę w poniedziałek.

Powodzenia!
I do zobaczenia 19.10.2018 na meet.js Summit 2018! :)