Jak to mówią "Nowy rok - nowy Ty, nowe możliwości" ...sratatata...

W moim przypadku - nowy blog...

Generalnie chodzi o to, że pierwsze podejście do blogowania zakończyło się fiaskiem. Kilku rzeczy zabrakło - niestety. Głównie poszło o czas. Wiem, wiem, wszyscy mamy tą samą ilość czasu i tylko od nas zależy jak ją wykorzystamy. OK! :) Potem zabrakło pomysłów, tzn. pomysły były ale za dużo babrałem się z formatowaniem kodu, wtyczkami i całym tym wordpressem - krótko mówiąc:

setup

...bo setup był zły...

Dziś zaczynam na nowo. Z nowym pomysłem, postanowieniem i setupem ! A co ! Bo mogę ! :)

Co znajdziesz na blogu ?

Gdybym miał opisać w trzech słowach o czym będzie ten blog to wybrałbym:

  1. Software Development
  2. Scrum
  3. HomeRecording

Na codzień programuję w fantastycznym języku - JavaScript. Zawód programisty ma to do siebie, że nieustannie uczymy się czegoś nowego. Na blogu będę opisywał ciekawsze rzeczy, których ostatnio się nauczyłem. Od czasu do czasu wrzucę też swoje przemyślenia na ten czy inny temat związany z szeroko pojętą branżą IT. Planuję też udokumentować pracę nad jednym z projektów, który od dłuższego czasu chodzi mi po głowie - coś w stylu "Zbudujmy aplikację krok po kroku".

Drugim często poruszanym tematem będzie Scrum i wszystko co z nim związane (teoria, problemy, pomysły, przemyślenia). W mojej pracy, oprócz tworzenia kolejnych liniejk kodu, pełnię też rolę Scrum Mastera. Opowiem Wam jak do tego doszło i postaram się przekazać wiedzę, którą zdobyłem podczas kursu "Certificated Scrum Master".

Ostatnim motywem przewodnim będzie Home Recording. Po godzinach muzykuję - na tyle ile starcza czasu ;) Moim głównym instrumentem jest gitara, ale łupię też na garach...heh nawet mi się zrymowało. Od dawna chciałem nagrać swoją płytę i puścić ją w świat. Czasy kiedy trzeba było płacić gruby haj$ za wynajem studia i realizatorów dźwięku dawno minęły. Przy wykorzystaniu mocy, którą dają nam komputery i internet możemy nagrać, obrobić i wydać swoją twórczość bez wychodzenia z domu. Blog będzie służył jako motywator i miejsce, w którym będę dokumentował postępy prac nad płytą.

Social media

Jakiś czas temu wystąpiłem z prelekcją na meetjs-poznań. Po tym wydarzeniu dostałem kilka wiadomości na starą stronę na facebook'u. Postanowiłem, że trochę uspójnię wszystkie miejsca w sieci, w których możecie mnie znaleźć i tym samym oddzielę część "prywatną" od tej publicznej. Dlatego strona zmieniła swój profil z czysto muzycznego na programistyczno-muzyczny :)

Znajdziecie mnie na: Facebook, Twitter, Youtube, Github, SoundCloud.

Pozdrawiam
Przemek